KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14188379
*
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 20:20:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:22:42
1
600 kr
10/9 17:33:28
1
900 kr
13/9 08:27:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 12:22:42 | 1 | 600 kr |
10/9 17:33:28 | 1 | 900 kr |
13/9 08:27:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41